فروش خانه و آپارتمان در دبی | خرید آپارتمان در دبی

اطلاعات عمومی و زندگی در دبی

اطلاعات عمومی و زندگی در دبی

اطلاعات عمومی و زندگی در دبی

اطلاعاتی در مورد دبی

دبی یا دوبی یکی از امیرنشین های هفتگانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها 5 درصد از مجموع وسعت خاك امارات عربی متحده (4.114 km² ) بعد از بزرگترین امارت ابوظبی (67.340 کیلومتر مربع) با بیش از 85 درصد از کل مساحت امارات متحده عربی می باشد. امیرنشین دبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است. بسیاری از مردم ایران برای تجارت و تفریح به دبی سفر میکنند.
این شهر یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی در منطقه و جهان است و سرزمینی با بیابان های بی پایان، کوه های ناهموار و شهرهای مدرن می باشد.

شهر دبی در سواحل یکی از مداخل طبیعی خلیج فارس واقع گردیده و به وسیله خور دبی واقع گردیده که شهر را به دو بخش شرقی به نام دیره و غربی به نام بر دبی تقسیم می کند که بوسیله 2 پل و یک تونل زیر گذر به هم مرتبط می شوند. قرار گرفتن دبی در چهارراه اروپا ، آسیا، آفریقا سبب شده است که شهری سهل الوصول باشد. در دبی علاوه بر عربها اقوام مختلف دیگری هم وجود دارند. مانند هندی ها، چینی ها، فیلیپینی ها و ایرانی ها.
دبی از دیگر امارتهای امارات متحده عربی متمایز میباشد از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها 6 ٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل میدهد و اکثر درآمد امارت دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور مجدد کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و تجاری تشکیل میگردد. تأسیسات و پیشرفتهای زیاد در صنایع و فعالیتهای مختلف در دبی باعث شده تا توجهات جهانی را در تمام زمینه ها و پروژه ها جلب کند، از جمله رویدادهای ورزشی و همایش ها.

اطلاعات عمومی و زندگی در دبی

پست های مرتبط

مزایا و معایب خرید خانه در دبی
املاک در امارات
روشهای گرفتن اقامت در دبی
سوالی دارید ؟ پیام از طریق واتساپ