فروش خانه و آپارتمان در دبی | خرید آپارتمان در دبی

اطلاعات عمومی در مورد کشور امارات

اطلاعات عمومی در مورد کشور امارات

محدوده امارات متحده عربی

از شمال و شمال غربی خلیج فارس، از جنوب و جنوب غربی عمان و عربستان سعودی، از سمت غرب به قطر و عربستان سعودی، و از سمت شرق به دریای عمان و عمان محدود میشود.

وجه تسمیه

واژه «امارات» به معنی شیخ نشین یا امیرنشین است. نام امارات متحده عربی نیز به معنی «شیخ نشینهای متحد عربی» است. تسمیت این کشور بنام «امارات» از آنجاست که پس از تشکیل اتحادیه هفت امارت امیرنشین تأسیس شده است.

شیخ نشینهای هفتگانه که دولت امارات متحده عربی را تشکیل می دهند به شرح زیر است:

  •  ابوظبی
  •  دبی
  •  شارجه
  •  عجمان
  •  امالقوین
  • رأسالخیمه
  • فجیره

تأسیس

این کشور در 2 دسامبر 1971 میلادی تأسیس شده است. قبل از تأسیس دولت اتحاد امارات متحده عربی، این منطقه امارات متصالحه نام داشته است، همچنین امارات ساحل عمان نیز نامیده شده است.

بنیان گذار امارات متحده عربی

موسس و بنیان گذار حکومت امارات متحده عربی شیخ زاید بن سلطان آل نهیان بوده که با همکاری شیخ راشد بن سعید آل مکتوم به تأسیس این اتحاد همت گماردند. اولین نخست وزیر در حکومت دولت اتحاد شیخ مکتوم بن راشد بود. پس از درگذشت مؤسس دولت اتحاد امارات، رئیس حکومت امارات در سال 2004 میلادی شیخ خلیفه بن زاید و نایب رئیس و نخست وزیر آن شیخ محمد بن راشد حاکم دبی هستند.

اطلاعات عمومی در مورد کشور امارات

فرهنگ و دین

امارات با ریشه هایی که در فرهنگ اسلامی دارد، روابط قوی با سایر جهان عرب و جهان اسلام برقرار کرده است. دولت امارات عمدتا از طریق بنیاد فرهنگی ابوظبی، در صدد حفظ شکلهای سنتی هنر و فرهنگ است. هر چند، تغییرات چشمگیری در زندگی اجتماعی صورت گرفته است، نگرش به زنان تغییر کرده است و ورزشهای جدیدی در کنار شتر سواری سنتی کم کم رایج می شوند، همچون ورزش گلف، بیابان کهن دوبی و مسابقات گلف ابوظبی و گرانترین مسابقه اسب دوانی جهان، جام جهانی دوبی، که هر سال در ماه مارس(اسفند- فروردین) برگزار میشود در امارات، کلیساهای بسیاری وجود دارد. به دلیل اینکه بسیاری از آسیایی ها، امارات را به عنوان وطن دوم خود پذیرفته اند، رستورانها و مراکز فرهنگی آسیایی بسیاری در این کشور وجود دارد. همچنین تعداد کمی مرکز و مدرسه اروپایی نیز وجود دارد.

برای مشاوره و خرید خانه در دبی با ما تماس بگیرید.

پست های مرتبط

شرایط مسکن در دبی
املاک در امارات
اطلاعات عمومی و زندگی در دبی
سوالی دارید ؟ پیام از طریق واتساپ